Praca Zdalna

Praca Zdalna

Poznaj 5 porad dla menadżerów! W czasach pracy zdalnej, warto zastanawiać się w jaki sposób wspierać swoich pracowników, by być jeszcze lepszym leaderem. Badania wykonane przez Terminal wskazują, że więcej niż trzy czwarte firm nie nadzorowało wcześniej zdalnej pracy. Zastanawiasz się jak? Przeczytaj artykuł i oglądnij video!

28.05.2021
2 minuty czytania
{[description]}

Dostępność dla pracowników

Wykorzystuj dostępne programy, aby częściej skomunikować się z Twoimi pracownikami na żywo. Doceniaj pracowników nawet krótką wiadomością. Dodatkowo udostępnij swój kalendarz, żeby każdy wiedział kiedy może poprosić Cię o pomoc. Warto też robić cykliczne spotkania w celu omówienia bieżących spraw. 

Zaufanie w zespole

Bardzo istotne jest, żebyś ufał swoim pracownikom i wierzył, że mimo pracy zdalnej wykonują swoją pracę sumiennie. Tymczasem według badań przeprowadzonych przez Owl Labs, 75% pracowników uważa, że jest bardziej produktywnaw czasie pracy zdalnej. Zapytaj swoich pracowników czego im brakuje i czy nie potrzebują Twojego wsparcia. Buduj zaufanie w zespole. 

Motywacja do nauki

Postaraj się, aby zwiększyć budżet na szkolenia w Twojej firmie. Dzięki pandemii większość szkoleń odbywa się online dzięki temu Twoim pracownicy mogą pozyskać wiedzę, którą wykorzystają w pracy. Pracownicy podnoszący swoje umiejętności rzadziej zmieniają pracę. Są bardziej efektywni, mogą wykorzystać wiedzę w swojej pracy i czują się docenieni. Według badań Owl Labs 32% pracowników chciałoby uczestniczyć w szkoleniu na temat pracy zdalnej.

Dbaj o samopoczucie pracowników

60% dorosłych stwierdziło, że ich zdrowie psychiczne pogorszyło się podczas lockdownu. Według badań wykonanych przez LogmeIn 23% pracowników odczuwa presję dłuższej pracy.

A Twoi pracownicy nie odczuwają takiej presji? 

Nowe technologie a praca zdalna

Bądź na bieżąco z nowymi technologiami. To zdecydowanie zwiększa efektywność pracy Twojej i pracowników. W badaniach z 2017, wykazano, że nowe technologie poprawiły efektywność aż o 34%. 

Kluczowe jest zastosowanie systemów, które oprócz wykonywania obowiązków służą do komunikacji. Najlepiej, aby system łączył obie funkcje, by nie tracić czasu na przełączanie się między okienkami. 

Dowiedz się więcej o systemach ERP i ich funkcjonalności.

Przeczytaj artykuł!

Zarządzanie projektami

Zarządzaj projektami z TRIVA ERP! Przydzielaj zadania członkom zespołu. Wprowadzisz elementy budżetu i sprawdzisz, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Przekonaj się jak proste jest zarządzanie projektem z TRIVA ERP.

 

https://www.forbes.com/sites/nigeldavies/2021/01/14/5-top-tips-to-make-you-a-better-remote-leader-in-2021/?sh=3b47f5f23d26


Tematy:
publikacja
Następny artykuł